Дитині провели трансплантацію кісткового мозку
Дмитрику з Миколаєва усього рік. Місяць тому київські трансплантологи пересадили йом кістковий мозок від неродинного донора з США. Нині хлопчика виписано зі стаціонару.
Про це повідомляє пресслужба Охматдиту.
Дмитрик страждає на синдром Гурлера – рідкісне генетичне захворювання обміну речовин.
«Синдром вражає центральну нервову систему, опорно-рухову та серцево-судинну системи. Комплекс цих симптомів має незворотній характер. Трансплантація кісткового мозку – єдиний порятунок при такому діагнозі. Таких випадків, як у Дмитрика, один на 100 тисяч. За останні 4 роки він став третім жителем України з таким діагнозом, якому провели трансплантацію кісткового мозку в Охматдиті і взагалі в країні», — розповів Олександр Лисиця, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку НДСЛ «Охматдит».
Донора для дитини знайшли завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку. Рятівником Дмитрика є 26-річний американець, який погодився стати донором. Незважаючи на війну і відстань у тисячі кілометрів, фахівцям вдалося доставити донорський матеріал з Америки до України лише за 42 години (хоча міжнародний максимальний стандарт складає 72 години).
Тепер на хлопчика чекають тривала реабілітація та амбулаторне лікування. Дмитрик разом із мамою житиме поряд з лікарнею у Києві та перебуватиме під наглядом лікарів.
«Бажаємо Дмитрику найшвидшого відновлення та здійснення всіх мрій! А ми завжди будемо поруч», – зазначили в Охматдиті.
Читайте також: Хірурги Охматдиту врятували дівчинку зі злоякісною пухлиною кістки
Фото: НДСЛ Охматдит