Стало відомо про обставини конфліктної ситуації з підприємством «Київгаз»
Кияни скаржаться, що АТ «Київгаз» вимкнуло газопостачання 15 тисячам мешканцям майже 70 будинків у столиці, посилаючись на відсутність договорів на обслуговування будинкових газових мереж з ОСББ.
Зокрема, у Фейсбук журналіст Володимир Гуцул написав, що компанія демонстративно, під час війни відімкнула газ людям. Підстава – відсутність договору на обслуговування будинкових газових мереж. «Київгаз» наполягає, щоб рішення про укладання такого договору співвласники будинку ухвалили на своїх загальних зборах. А від імені всіх мешканців цей документ повинен підписати або голова правління ОСББ, або керівник керуючої компанії. Категоричність вимоги підкріплюється посиланням на Закон «Про житлово-комунальні послуги».
Керівництво АТ «Київгаз» із відповіддю не забарилося. Стверджує, що розподіл газу в майже 70 будинках столиці було припинено у зв’язку з аварійними ситуаціями, оскільки управителі будинків не забезпечили технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.
Про це пресслужба компанії повідомила «Економічній правді».
«Розподіл газу до будинків припинявся у зв’язку з аварійними ситуаціями. У разі отримання заявки на аварійну службу «104», «Київгаз» зобов’язаний здійснити заходи, передбачені Правилами безпеки систем газопостачання для ліквідації та локалізації аварійної ситуації, зокрема припинення газопостачання багатоквартирному будинку, окремому стояку чи квартирі», – пояснюють у компанії.
Відповідно до вимог Правил безпеки систем газопостачання, пуск газу до внутрішньобудинкових систем газопостачання можливий лише у випадку забезпечення їх технічного обслуговування. Стан цієї системи – відповідальність балансоутримувача.
А Оператор ГРМ («Київгаз») не має права починати роботи із пуску газу в разі, якщо балансоутримувач не забезпечує технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, оскільки це може призвести до повторної аварійної ситуації.
Щодо ситуації з укладанням договорів на техобслуговування з кожним окремим споживачем, у «Київгазі» повідомили, що станом на 5 вересня:
НКРЕКП не затвердила Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та не встановила граничні рівні вартості на послуги.
А Міністерство енергетики не затвердило Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку.
Це робить неможливим приєднання до договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, – зазначили в Київгазі.
У компанії наголосили, що переважна частина договорів, які укладають оператори ГРМ зі споживачами, стосується технічного обслуговування внутрішнього газогону та газового обладнання (плита/колонка/котел), встановленого в квартирі споживача, а не технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання.
Приклади договорів технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, які розміщені на сайтах операторів ГРМ, підлягають обов’язковому підписанню зі сторони власника (балансоутримувача) і не передбачають автоматичного приєднання споживачів до таких договорів, як про це заявляють мешканці будинків.
«Київгаз» стерджує, що не є постачальником газу та не є монополістом
на ринку обслуговування мереж, а тому кияни можуть укладати відповідні договори з іншими компаніями.
Яким чином можна відновити газопостачання будинкам, які сьогодні не отримують послугу?
Після затвердження НКРЕКП Типового договору, граничних рівнів вартості, а Міненерго – Порядку технічного обслуговування, АТ «Київгаз» зможе забезпечити реалізацію механізму приєднання співвласників до договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з оператором газорозподільної системи.
Наразі, відповідно до вимог чинного законодавства, АТ «Київгаз» може і готове укладати договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання лише з балансоутримувачами, управителями чи іншими уповноваженими особами.
Читайте також на сайті kashtan NEWS: у «Київгазі» розповіли, як визначити шахрая, який намагається потрапити до вашої квартири, видаючи себе за працівника газової компанії.