Це частково вирішить проблему дефіциту сховищ у столиці, вважають у Службі
Столиця розглядає проєкт будівництва багаторівневих укриттів під стадіонами. Про це розповів заступник начальника управління цивільного захисту ГУ ДСНС Україні в м. Києві Олег Стоволос у середу, 19 липня.
«Сьогодні потрібно чесно розмовляти з людьми, чесно сказати, що від чого захищає і що ми і де встановлюємо», – заявив Стоволос під час експертного обговорення у Київраді, присвяченого мобільним укриттям.
Він зазначив, що в Києві є райони, де дуже мало підвалів, тому забезпечити населення сховищами складно. За словами Стоволоса, будівництво укриттів під стадіонами частково може полегшити ситуацію.
«Київ розглядає проєкт – дорогий, але його нині розробляють, – щоб під стадіонами робити дво-трирівневі, як паркінги, укриття. Це будуть площі торгівельні, розважальні, і вони будуть як укриття. Ми знімаємо стадіон, чотири поверхи закопуємо вниз, кладемо знову стадіон. Нині рахують бюджет – він великий, але за цим принципом можна йти. Хоча я бачив, є вже проєктанти, які однорівневий варіант пропонують, і цифри там досить цікаві», – розповів Стоволос.
Як відомо, за 2022 – 2023 років на облаштування укриттів у столиці було спрямовано понад 1,2 мільярда гривень. Однак нині лише 15 відсотків із них придатні до використання без суттєвих зауважень.
Нагадаємо, Каштан NEWS опублікував підбірку світлин занедбаних укриттів у центрі міста: ремонт у них не проводився десятиліттями.
Як повідомлялося раніше, мер Києва Віталій Кличко заявив, що електронну мапу київських сховищ «підчистять», видаливши з неї 14 відсотків наявних адрес.
Також стало відомо, що суд залишив під домашнім арештом заступника директора дитячої поліклініки №3 Деснянського району Києва, біля якої проти ночі 1 червня через зачинене бомбосховище під час російської ракетної атаки загинули троє людей.