Мораторій накладено на товари та послуги, які використовують мову держави-агресора
Київрада ухвалила накладення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території столиці, повідомляє Каштан NEWS.
За відповідне рішення під час пленарного засідання 13 липня проголосував 71 депутат.
Як пояснив голова комісії Київради з питань освіти і науки, молоді та спорту Вадим Васильчук, мораторій передбачає заборону на публічне висвітлення та демонстрацію російськомовних товарів та послуг, які створені у процесі провадження діяльності у сфері культури.
«Це – книги, художні альбоми, аудіовізуальні твори, музичні звукозаписи, вироби художніх промислів, театральні та циркові вистави, концерти та культурно-освітні послуги. Російська – це мова країни-агресора, і їй не місце в серці нашої столиці», – підкреслив Васильчук.
Також мораторій буде розповсюджуватися на об’єкти матеріальної та духовної культури, які мають художнє, історичне, етнографічне та наукове значення та підлягають збереженню, відтворенню та охороні згідно з законодавством України, пояснили в Київраді.
Як повідомляв раніше Каштан NEWS, на сьогоднішньому засіданні Київрада ухвалила екстраординарне розширення повноважень Департаменту міського благоустрою КМДА.
Водночас столичні депутати не змогли домовитися щодо порядку фінансової підтримки громадських організацій, які опікуються притулками для бездомних тварин. До цього проєкту Київрада обіцяє повернутися на наступному засіданні.
Нагадаємо, також сьогодні стало відомо, що Державна інспекція архітектури та містобудування України видала офіційний дозвіл на демонтаж радянського герба на щиті монументу Батьківщини-матері в Києві та заміну його на український тризуб.